Про помел або як правильно змолоти зерно

grinding

Для приготування смачної й ароматної чашки кави важливими є багато параметрів: від місцевості, де вирощене зерно до правильного обсмажування та помелу. В цій статті ми поговоримо про помел. Чому так важливо його правильно підібрати?

Сьогодні існує багато різноманітних способів приготування кави і для кожного з них встановлений оптимальний ступінь подрібнення зерна – помел. Ми розглянемо деякі з них.

Наприклад, якщо Ви варите каву в турці, то для неї рекомендують змолоти зерно практично в порох, тобто для цього способу заварювання Вам краще вибрати найдрібніший ступінь помелу – так екстракція відбудеться правильно (за умови, що Ви використовуєте свіже правильно обсмажене якісне зерно:).

Трохи грубша фракція помелу використовується для приготування напою в еспресо машині, проте тут варто пам’ятати, що даний спосіб приготування кави досить примхливий до ступеню помелу, і для кожного апарату його потрібно коригувати окремо. Якщо вибрати надто грубий – вода надто швидко проллється крізь каву і напій вийде водянистим і недоекстрагованим. В протилежному випадку вода не зможе з належною швидкістю пролитися крізь кавову “таблетку”, напою вийде менше, ніж очікується, крім того на смак він буде перенасиченим (переекстрагованим).

Якщо ж варити в гейзерній кавоварці (її ще називають мокою), то задрібний помел може призвести навіть до вибуху кавоварки. Тут потрібен ще грубший помел, ніж для еспресо.

І, врешті решт, якщо Ви полюбляєте каву, приготовану за допомогою фільтрової кавоварки (пуровер, кемекс тощо), то помел в даному випадку повинен бути підібраний досить грубий.

Але треба пам’ятати, що кожна кавомолка має свою шкалу і особливості, тому ідеальний ступінь помолу досягається експериментальним шляхом.

Ледь не забули основне правило – найкраще молоти зерно безпосередньо перед приготуванням. Смачного:)

+38 050 356 70 73;
+38 067 124 78 09;

e-mail:
kaffeekultur.ua@gmail.com

facebookinsttviter